İmplant Tedavisi

Düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve diş hekimi kontrolleri, sağlıklı dişlerin anahtarıdır. Unutmayın, güzel bir gülümseme sağlıklı bir yaşamın yansımasıdır.

Sağlıklı dişler, sağlıklı bir yaşamın temelidir. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve dengeli beslenme ile diş sağlığınızı koruyun. Diş hekiminizi unutmayın!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

İmplant Tedavisi

Vidalı diş veya çivili diş olarak da bilinen İmplant, eksik dişlerin yerine kullanılan, çene kemiğinin içine yerleştirilen genellikle titanyumdan veya alaşımlarından yapılmış yapay diş kökleridir. İmplantların üzerine yerleştirilen protezlerle eksik dişler tamamlanır.

DENTAL İMPLANT HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?

Tedavi yapılması planlanan hasta, sistemik sağlık ve kemik kalitesi/ kantitesi açısından değerlendirilir.

Bazı hasta gruplarına İmplantasyon uygulaması risklidir. Belirli durumlarda ise hastanın medikal doktoruna danışıp bazı önlemler alarak  tedavi yapılabilmektedir.

Kemik kalitesi/kantitesi ise 3 boyutlu tomografilerle değerlendirilir. Yetersiz kemik varlığında kemik grefti (kemik tozu) ilavesiyle implant yerleştirilmesi mümkündür.

İMPLANT TEDAVİSİ AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR? SÜREÇ NASILDIR?

Günümüzde basit ve ağrısız bir işlemdir. uygulama yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Kemikte implanta uygun yuva hazırlanır ve vida yerleştirilir. Dikiş atılır ve iyileşme dönemi beklenir.

İyileşme dönemi hastanın sağlık durumu, kemik yapısı ve yapılan operasyona göre değişmektedir.

BİR GÜNDE İMPLANT YAPILIR MI?

İmplant teknolojisinin gelişmesi ile artık birçok hastada bir günde implantları yerleştirip protezini bitirmek mümkündür.

EN İYİ İMPLANT MARKASI HANGİSİDİR?

Günümüzde çok fazla implant marka bulunmaktadır. Dental implant markası olarak, uzun vadede başarısını kanıtlamış ve teknik destek ve protez üst yapısı için yeterli seçeceği sunan  sistemler kullanmakta fayda vardır. Türkiye’de yeri ve yabancı 150den fazla farklı markalarda implant satılmaktadır ancak bunların çok azı güvenilir ve kalitelidir.

Biz Kliniğimizde sadece kendini ispatlamış dünya çapında güvenirliği olan markaları tercih etmekteyiz

All ON 4 İMPLANT NEDİR?

Tam dişsiz çenelerde uygulanan komplike bir yöntemdir. Tam dişsiz vakalarda klasik implantolojide en az 6-8 yapay kök yerleştirmek gerektiği vurgulanır ancak yetersiz kemik hacmine sahip çenelerde veya sinüs ve mandibular kanal gibi anatomik varyantların varlığında 8 implant yerleştirmek için sinüs yükseltme ve benzeri ileri cerrahi yöntemler uygulamak gerekir. İleri cerrahi sonrası iyileşme süresi uzar ve komplikasyon riski artar ve iyileşme süresince yaklaşık 6-7 ay hasta dişsiz kalır. klasik yöntemin dezavantajlarını ortadan kaldırmak için All on four yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemde sadece 4 yapay kök yapılır ve 24 saate hastanın protezi takılır. All On 4 yönteminde sinüs lift ve benzeri ileri cerrahi yöntemlere gerek kalmaz anatomik zorluklardan kaçınmak için implantlar farklı açılarla yerleştirilir ve protez ölçüsü hemen alınır ve 24 saate geçici dişler takılır. Ogmentasyon süresi tamamlanınca hastanın daimi protezleri yapılır. Bu Yöntemin en büyük avantajı hastanın dişsiz kalmamasıdır. Denttera diş kliniğinde tam dişsiz çenelerde en çok tercih ettiğimiz yöntem All on four yöntemdir.

All On Four protezleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Diş Protezleri sayfamızı ziyaret edebilirsin.

İMPLANTIN İYİLEŞME SÜRESİ NE KADARDIR?

İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzerine daimi protez yapılabilmesi için çene kemiği ile osteointegre olması yani kemik ile kaynaması gerekir. Bu süre cerrahi yönteme, implantın yapısına  ve çene kemiğinin kalitesi gibi bir çok etkene bağlıdır. Ancak implantın kemikle kaynaşma süresi belirleyen en önemli etken implantın tasarımı ve yüzey yapısına bağlıdır. Bir çok implant SLA yüzeye sahiptir, bu tip yapay köklerin kemikle kaynaşma süresi en az 3 aydır yani üzerine daimi porselen dişini veya protezini yapmak için en az 3 ay beklemek gerekir. SLActive yüzeye sahip implantların kemikle kaynaşma süresi 3 haftadır. Yani cerrahi işlemden 3 hafta sonra protez için ölçü alınabiliyor. Denttera Diş Kliniğimizde Straumann  SLActive  en çok tercih ettiğimiz markadır.

İMPLANT FİYATLARI NE KADARDIR?

İmplant tedavisinin ücreti, kullanılan implant markasına göre değişmektedir. Günümüzde artan marka sayısına bağlı olarak, güvenilir ve ekonomik seçenekler de bulunmaktadır.  İmplantın markası, üst yapısı, protezin türü, kemiğin durumu ve benzer birçok etken implant ücretlerini doğrudan etkiler. Hekim tarafından muayene edilmeden Telefonda veya sosyal medya üzerinden aldığınız fiyatlar yanıltıcı olur. Bu sebepten dolayı telefonda implant ücretleri hakkında net bilgi veremiyoruz. Ankara Denttera Kliniğimizde implant ön muayenesi ücretsizdir. Ücretsiz muayene olmak isterseniz 0312 466 75 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Doktoruuzdan Randevunuzu Alın

Telefon
0312 466 75 99
Email
info@denttera.com

Düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve diş hekimi kontrolleri, sağlıklı dişlerin anahtarıdır. Unutmayın, güzel bir gülümseme sağlıklı bir yaşamın yansımasıdır.

    Copyright © 2023 Denttera. Tüm Hakları Saklıdır.

    bt_bb_section_top_section_coverage_image